Biz Kimiz

CANSU SÜREN ANAOKULU
Okulumuz 2017-2018 yılında açılmış olup,Milli Eğitim Bakanlığına bağlıdır.Mimari projesiyle okul öncesi eğitim kurumuna uygun olarak hazırlanmıştır.

Eğitim kurumumuz çocuklarımızın gelişimini psikolojik,bilişsel ve ve fiziksel olarak bir bütün olarak görmekte ve eğitim politikalarını buna göre yapılandırmaktadır.Anaokulumuzda Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Serkan Süren ve Uzman Psikolog Cansu Süren ile beraber çocuklarımızın bilişsel ve bedensel sağlığının yanında ruh sağlığınıda takip etmekteyiz.

Butik okul anlayışı ile kurulan  okulumuzda,sınıf mevcutlarımız 12 kişi ile sınırlandırılmıştır.Bu kişi sayısı öğrencinin takibine ,kişisel özelliklerinin daha iyi farkına varılmasına,kendisini sınıf ortamında çok daha etkin olarak ifade etmesine olanak tanımaktadır.Anaokulumuzda  bulunan tüm derslikleri günlük ders programı doğrultusunda gezmektedirler.

TEMİZLİK:Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü denetim elemanlarınca yapılan denetimlerde temizli ve hijyen kurallarına uygun bulunduğundan,okulumuz ‘BEYAZ BAYRAK ‘ almaya hak kazanmıştır.

BRANŞ DERSLER:Branş derslerimiz alanında uzman kişiler tarafından verilmektedir.

                        İngilizce-Drama-Müzik-Hareket Eğitimi-Değerler Eğitimi-Satranç-Akıl ve Zeka Oyunları

BESLENME:Okulumuzdaki yemek listesi,diyetisyen tarafından 0-6 yaş çocuklar için günlük alınması gereken kalori  hesabına göre özel olarak hazırlanır.Öğrencilerimizin boy-kilo artışları diyetisyenimiz tarafından takip edilir.Ayrıca okulumuzda özel olarak probiyotikle mayalanan ev yoğurdu ,köy yumurtası,ev salçası kullanılır.

SINIFLAR:Sınıflarımız da maksimum 12 kişi bulunmaktadır.Sınıflarımız yaş gruplarına göre ayrılmaktadır.Sınıflarımıza , çocuklarımızla birlikte isimler belirlenmektedir.(Ay,Güneş,Yıldız,Bulut,Dünya vb.)

REHBERLİK:Anaokulumuzda Rehberlik biriminde tam görev yapan Psikologlarımız bulunmaktadır.Gerekli durumlarda müdahale etmek için Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Dr.Serkan Süren süpervizörlük etmektedir.

TESTLER:Tüm çocuklarımıza ‘Denwer II Gelişimsel Tarama Envanteri’ uygulanarak çocuklarımızın kişisel-sosyal-dil-psikomotor becerileri hakkında gelişim düzeyleri  tespit  edilmektedir.Gerekli durumlarda Psikanalitik testlerden de yararlanılmaktadır.

SEMİNERLER VE EĞİTİMLER :Her ay düzenli olarak  öğretmenlerimizden ve velilerimizden gelen istekler doğrultusunda alanlarında uzman kişiler tarafından öğretmen-veli katılımlı eğitimler düzenlenmektedir.

PROJE TABANLI ÖĞRENME MODELİ:Öğrenmeyi projeler etrafında belli bir zaman dilimini kapsayan süreçte,disiplinler arası ve öğrenci merkezli olarak organize eden; bireysel ya da grupla birlikte sürdürülerek bir ürün,sunum ya da performansla sonuçlandıran yaklaşımdır.Bu yaklaşım öğrenci motivasyonunu arttırmada ve öğrencilerin problem çözme ve daha üst düzey düşünme becerilerini geliştirmede etkili bir işleve sahiptir.

Başa dön
1
MERHABA
Powered by